סרטון אנימציה של המאיירת מאיה וקסלר ביו-טיוב דוחק הצידה את יוסי בובליל

איך נהפכה המאיירת מאיה וקסלר לכוכבת עולמית ביו-טיוב?

אתר שיתוף קובצי הווידיאו יו-טיוב השיק לאחרונה דף בית ישראלי המאפשר הצצה מרתקת להרגלי הצפייה של המשתמשים הישראלים. בדף נחשפים הן הסרטונים המועדפים ביותר על גולשים ישראלים, הן הסרטונים הפופולריים ביותר בקרב משתמשי האתר בעולם כולו שנוצרו על ידי ישראלים. בדומה לשירות שניתן במדינות רבות בעולם מציג הדף הישראלי סטטיסטיקות על פי חלוקה לקטגוריות שונות, כמו הסרטון הנצפה ביותר במהלך יום, או הסרטון שקיבל את מספר התגובות הגבוה ביותר במהלך שבוע.

כך, בתמהיל המשונה האופייני ליו-טיוב, נשקף עולמו של הגולש הישראלי הממוצע, הנע בין צפייה בסרטון הופעתה של מרסדס סוסה בישראל (14,000 צפיות) לבין סרטון פורנוגרפי (9,000), או בין ההתעלפות של עינב בובליל ב"האח הגדול" (1,500) לבין קליפ של גדס"ר עורב צנחנים צוות גל מארס 08' שזכה ל-170 צפיות ואף לא לתגובה אחת.

"מטרת הדף הישראלי היא לגבש את קהילת המשתמשים הישראלית של האתר סביב תוכן מקומי", אומר משה הגר, דובר גוגל ישראל (גוגל רכשה את יו-טיוב לפני שנתיים). "תגובות המתקבלות מגולשים ברחבי העולם מלמדות על צורך של קהילות מקומיות בתכנים רלוונטיים ומעניינים עבורן. המטרה של הדף החדש היא להקל על הגולש הישראלי למצוא את התוכן שבו הוא מעוניין".

בימים אלה נמצא בראש הדירוג החודשי של דף הבית הישראלי סרטון אנימציה בשם "כוכבים" שיצרה האנימטורית והמאיירת הירושלמית מאיה וקסלר. עד הירידה לדפוס זכה "כוכבים", שמציג את סיפורה של סבתא שמתה ועולה לגן עדן, לכ-850,000 צפיות(!) ברחבי העולם. "לפני שלושה שבועות פתחתי ערוץ ביו-טיוב והעליתי בו בין השאר את סרט הגמר שלי מבצלאל", מספרת וקסלר בהתרגשות. "אחרי מספר ימים ראיתי פתאום שקיבלתי 600 תגובות למייל שלי".

משתמש שהעלה סרטון יכול לצפות בסטטיסטיקות כמו מספר הצפיות לאורך זמן מסוים ונתונים דמוגרפיים של הצופים, מה את ראית?

"ראיתי שתוך ארבע שעות נרשמו 20 אלף צפיות בסרט. אחרי 24 שעות נרשמו כבר 200 אלף צפיות. כנראה שהסרטון קודם והומלץ בדף הבית העולמי של יו-טיוב למספר דקות, ואז התחילה כל ההתעניינות האדירה הזאת. גיליתי שבשעות הראשונות הסרט היה מאוד פופולרי בערב הסעודית, אחר כך היו המון כניסות מסין, ברזיל, קנדה וארצות הברית. היו גם אלפי צפיות בפרו! זה פשוט מדהים מה שקרה".

maya weksler photos from starts

לקריאת הכתבה באתר הארץ לחצו כאן:

http://www.haaretz.co.il/misc/1.1363544

מלאו את הטופס ונחזור אליכם או פשוט תתקשרו ל
054-7939917

מתלבטים אם אתם באמת צריכים סרטון אנימציה לעסק שלכם? בואו לפגישת תסריט חינם, ללא התחייבות ונראה יחד אם זה מה שאתם באמת צריכים (: